hilariezenobia hilariezenobia
  • 22-03-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for a 13 ounce box of cereal that costs $3.99

Respuesta :

najeeb0
najeeb0 najeeb0
  • 03-06-2020

Answer:

.31

Step-by-step explanation:

You do 3.99 divided by 13 to get the price of one

Which is the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

Bunny Hill Ski Resort charges $35 for ski rental and $10 an hour to ski. Black Diamond Ski Resort charges $40 for ski rental and $5 an hour to ski. Create an eq
What is more suitable: I hope you have a good time in Ireland or I hope you are having a good time in Ireland? ​
a rectangular room is 4 meters longer than it is wide and its preimeter is 32 meters find the dimensions of the room​
The French colony of Louisiana a. Attracted so few colonists that officials used it as a place to relocate criminals. b. Developed its distinctive Cajun culture
2 Points A challenge faced by General George Washington at the start of the war was that: O A. his troops lacked weapons. O B. rival officers wanted his job. O
How is the equation of this circle written in standard form? x2 + y2 - 6x + 14y = 142 A) (x - 3)2 + (y + 7)2 = 200 B) (x+ 3)2 + (y - 7)2 = 200 (x - 6)2 + (y + 1
could someone help and explain ​
Consider that lines B and C are parallel. What is the value of x? What is the measure of the smaller angle?
Liesl grew 7/12 of a foot in one year. Her little sister grew 1/3 of a foot during that same year. How much more did Liesl grow than her little sister did
Plz, help! will give the brain!!!! 20 POINTS!