Ashlynbreon Ashlynbreon
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

CALCULATOR
7. Chase has $24.35. Het unds of bananas. The bananas cost $0.65 per pound. He also buys 3
apples. Each apple costs $0.75. How much money does Chase have left after buying the bananas and
apples?

Respuesta :

cassielimanni
cassielimanni cassielimanni
  • 23-03-2020
How many pounds of bananas does the question ask?
Answer Link

Otras preguntas

2 is on the line x+3=y find the other half of the coordinate
Could a balanced diet help decrease the incidence of this condition in the United States?
Which of the following scenarios represents the best use of a scientific model?
Miss Taylor, Please call our office to schedule a follow-up appointment as soon as possible. Tests from your previous physical examination have revealed an abno
Can anyone help find why might these events lead to a war?
Please help!!!! ASAP HURRY
evolutionary advancement of arthropods over platyhelminthes
What were some of the approaches progressives used to challenge the power and influence of capitalist corporate america?
Type an apostrophe ( ' ) or 's. a week _____ vacation
what is the following represent a plane in the real world