mjohnson206351 mjohnson206351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese cost $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice

Respuesta :

peytonmbutler
peytonmbutler peytonmbutler
  • 23-03-2020
18x2.97 = 53.46$ your welcome!
Answer Link

Otras preguntas

Kyle Forman worked 47 hours during the week for Erickson Company at two different jobs. His pay rate was $14.00 for the first 40 hours, and his pay rate was $11
I need help and thanks
Q: which sentence best summarizes the history of the english in the south A: a. english farmers quickly adpted to land in the new world and were able to provid
Potatoes have a large amount of: A. Cellulose B. Triglycerides C. Glycogen D. Starch
Kelly Invested her savings of $4800. She invested part in mutual funds, at 9% per year, and the rest in GIC'S at 10% per year. At the end of the year, the inter
what does a positive (+) acceleration tell you about an object's motion?
Need help with this question
a sugar solution was made by mixing 10L of 65% sugar solution and 5L of a 50% sugar solution. what is the concentration of the mixture
An amusement park charges an admission fee of 30 dollars per person. The cost, C (in dollars), of admission for a group of p people is given by the following
List all the ways an early human could have used a goat