ap526351 ap526351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

James bought 8 apples for 4.96. What is the price of one apple

Respuesta :

deschisymone deschisymone
  • 23-03-2020

Answer:

$0.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

simplify 4/40 the fraction
What are oils and fats made from?
How many hair follicles does a human have?
(MC)Which statement describes the short-term consequences of the end of World War I? AThe United States was hit by a brief recession. b Widespread strikes wer
What are oils and fats made from?
I really just don´t know. Why did nationalist desires for independence destabilize Austria-Hungary in the period leading up to World War I? A. because the mili
In general, voter turnout tends to be high in which population? people with less formal education people aged 18 to 29 years old people who are wealthier people
If a point inside the rectangle was chosen at random what is the probability that it is on the left side of the center line
Shonda made a model of a solid ice cream cone with a spherical scoop of ice cream on top, made out of clay. Which formulas are needed to calculate how much clay
Prove this identity. Tan^2(0)/1 + tan^2(0) = sin^2(0). Note i placed a bracket around the zeros because i didnt want to look like it is to the power of 20. And