libertyhenderson05 libertyhenderson05
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

Lena paid $18.96 for 3pounds of coffee. What is the cost per pound for this coffee

Respuesta :

makiyahcelestine29 makiyahcelestine29
  • 25-03-2020

Answer:

6.32

Step-by-step explanation:

divide 18.96 by 3  and the outcome is 6.32

Answer Link

Otras preguntas

(64/9)^(-2/3) Simplify the expression
Express 0.59 as a fraction....
What were the origins of Islam and what are its main beliefs ..
depict an angle 7pi over 4 in standard position
depict an angle 7pi over 4 in standard position
3/4 + 1/8= with simplest form.
What equals to 31 using multiplication?
What equals to 31 using multiplication?
(64/9)^(-2/3) Simplify the expression
How many syllable in electricity