valentinapaolarp valentinapaolarp
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

dan bought 24 pounds of sugar for $10. how many dollars did he pu per pound of sugar

Respuesta :

betty0216
betty0216 betty0216
  • 25-03-2020

Step-by-step explanation:

10÷24= .41 cents per pound

Answer Link

Otras preguntas

What is an example of one rational number
The first step of the career planning process is to: A. evaluate the job market. B. assess your interests, abilities, and goals. C. identify potential job opp
How are the 50 states alike and how are they different
How do you solve the equation -7/8k=21
what is 100,203 in word form
What 3 digits are in the thousands period 9,827,273?
True or false? If you took a true "if-then" statement and reversed the clauses, the new statement would also be true
what chemical change is magnetizing steel
Why are carbohydrates used as quick energy as opposed to fats?
Need help on 2 world history questions multiple choice: 1. The ____ killed one in every three people. A. Hundred Years' War B. Crusades C. Bubonic plague D. Hol