eglefelixp5k0fo
eglefelixp5k0fo eglefelixp5k0fo
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada

2. Seven pounds of grapes cost $10.43. How much would 3 pounds cost?

2 Seven pounds of grapes cost 1043 How much would 3 pounds cost class=

Respuesta :

arianaparedes070 arianaparedes070
  • 21-04-2020

Answer:

$4.47

Step-by-step explanation:

Answer Link
nour94
nour94 nour94
  • 21-04-2020
they would cost $4.47 because 10.43 divided by 7pounds is $1.49 and $1.49 times 3pounds is $4.47
Answer Link

Otras preguntas

When an AC source is connected across a 17.0 Ω resistor, the output voltage is given by Δv = (190 V)sin(50πt). Determine the following quantities. (a) maximum v
Need help ASAP You don’t need to explain, pls respond as fast as possible. Thank you
what is chemical reaction​
Which number when multiplied by3/8 gives 1/2
The picture is above I’ll mark as brainliest.
Determine if a quadrilateral with the given vertices is an isosceles trapezoid. Show and explain all steps to prove or disprove. A(-4,1) B(-4, 6) C(2, 4) D(2,3)
Transcription: Describes the production of polypeptides from the mRNA template Occurs in the nucleus Produces single-stranded mRNA using the antisense DNA stran
please help me out real quick.​
Evaluate y⁵ for y = 1.● 1● 5● 15​
Use strlen(userStr) to allocate exactly enough memory for newStr to hold the string in userStr (Hint: do NOT just allocate a size of 100 chars). #include #incl