nicholed15
nicholed15 nicholed15
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the ice cream shop, one banana split and five milkshakes cost $16.24. If three splits and two milkshakes cost $15.06, find the cost of a milkshake.

Respuesta :

realinpactchannel
realinpactchannel realinpactchannel
  • 22-04-2020

Answer:

$2.59

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the common factor of 39
If Jamie has five dollars and purchases a soda for one dollar and fifteen cents, how much change does Jamie get back
7854209 what place is the 2in
where can ribosomes be found in addition to on the rough endoplasmic reticulum
Sam got a box in the mail. It had a base of 4 units by 3 units, and its height was 6 units. What was the volume of the box in cubic units
WHAT IS CORPORATE SOCIAL RESPONSIBILITY ?
Can someone please help me I don't understand how to do it
which of the following is not a polyatomic ion? A) NO3- B) CaCO3C) C2H3O2-D) C6H5COO-
The function (f) is given by [tex]f(x)=e^(x-11) -8[/tex] a) Find [tex]f^-1 (x)[/tex] b) Write down the domain of [tex]f^-1 (x)[/tex]
What types of services does our government provide at a national level?