korb1551
korb1551 korb1551
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost per ounce of a 2-lb 14-oz bag of wild rice being sold for $16.56?

Respuesta :

alexneedshelp2008
alexneedshelp2008 alexneedshelp2008
  • 22-04-2020

Answer:

36 cents for 1 oz of wild rice

Answer Link

Otras preguntas

What does it mean!!!!!!! 50 words or less
I need a huge favor for my French class I need a fairy tale story with past tense in it. Anything is helpful thank you
What will most likely happen if a sound wave moves from the air through a solid?
Solve for the indicated variable. 7-5r=n, Solve for R
The diagram shows a type of extinct species, pterosaur, a bat, and a type of bird, a cormorant. All three organisms have wings that look and work alike but w
What is lactose enzyme and why is it in lactose intolerant milk?
What does the restriction enzyme do to the DNA?
Which of the following limited opportunities for freedmen in the south after the civil war ended?
the number of apple s juan eats and the numbers of hours he sleep each night represents what type of correlation Positive Median Negative No correlation
Please help find the volume