hsims1030 hsims1030
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate of $97.50 for 15 pizzas.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-04-2020

Answer:

$6.50 per pizza

Step-by-step explanation:

you get the 97.50 and you divided it by 15 and you will get 6.5 which is automatically 6.50$, hope it helps

Answer Link
smminadaki
smminadaki smminadaki
  • 23-04-2020

$6.50 for one pizza

I hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

How does being physically fit affect your resting heart rate?
Why is technology a challenge to skills management ?How can businesses selling the same goods/services eliminate competition ?
example of a line that has no slope
Is moss a decomposer?
Compare and contrast ancient China and ancient Japan.  please help! i need to do an essay on it that is 3-5 paragraphs long.
Write 115.9% as a fraction
Write 115.9% as a fraction
What is foreshadowing?
What is a compound word of a foot that is bare. Join two words from the riddle to make a compound word
What is the median for each set of numbers such as 75,79,81,82.