hsims1030 hsims1030
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

Elijah earns $200 for 8 hours of work. What is the unit rate (in dollars per hour)

Respuesta :

fattpanda16 fattpanda16
  • 23-04-2020

Answer:

25$ per hour

Step-by-step explanation:

200 divided by 8= 25

Answer Link

Otras preguntas

Solve equation a+6a-9=30
A historian using the historical thinking skill of chronological thinking might:
ratio 4 bananas to 12 oranges. write the ratio as a fraction in simplest form. explain the meaning.
Why is it possible to use physical properties to separate a mixture
Shout is to yell as brag is to
The Black Sea provided Russia access to the Mediterranean Sea. Where is the Black Sea? A. A B. B C. C D. D
value of 9 x 10 to the fourth power
68/8 change the improper fraction into a mixed number and simplify
Walter Mitty was so ______ that he couldn't buy puppy biscuits without consulting his wife.
In what ways did the geography of Greece help shape Greek culture?