fstallion775 fstallion775
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

if 10 pounds of peaches cost 7.99, how much for 1 pound of peaches

Respuesta :

elyzabethmorris elyzabethmorris
  • 23-04-2020

Answer:

0.799

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

An architect wants to measure an angle on a set of blueprints. What tool should he use A yard stick B compass C protractor D ruler
a. To the nearest hundredth of a percent, what is the percent of change from 2007 to 2013?The percent of change is about a ____ increase. b. Use this percent of
what is the fundamental difference between the views of Ball and Kennan?
Where do humans get their energy from?
R is the first quadrant region enclosed by the x-axis and the curve y = 2x + b, and the line x = b, where b > 0. Find the value of b so that the area of the
John and Lisa have a two-month old baby. John feels that after the baby’s birth, love and sexual intimacy between him and Lisa has diminished. What is the actio
Unlike Union soldiers, Confederate soldiers were negatively affected by advanced weapons. a sea blockade. a lack of nurses. the writ of habeas corpus.
The area of a rectangular rug is given by the trinomial r squared minus 2 r minus 35r2−2r−35. What are the possible dimensions of the​ rug? Use factoring.
why is it a problem if drivers use the company cars for personal reasons
What enzyme joins the okazaki fragments together?