keiladonnerson keiladonnerson
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jamie bought 4 oranges for $1.60 what was the cost per orange?

Respuesta :

GgStmm GgStmm
  • 24-04-2020

Answer:

$0.40

Step-by-step explanation:

1.60 dollars

.40 centers per orange

math

Answer Link
mimozamarku101 mimozamarku101
  • 24-04-2020

Answer:

you devide 1.60 by 4

the answer is 40 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Bobby,Billy, and Barry smith are each one year apart in age. The sum of their ages is greater than the age of their father , who is 60. How old the oldest broth
what is a distinguishing visible feature of each stage of the cell cycle?
Three figures exist such that ABCD ≅ GHIJ and BCDA ≅ RSTU. If GH = 6 cm, HI = 8 cm, IJ = 10 cm, and GJ = 9 cm, what is TS?
How many 256x8 ram chips are needed to provide a memory capacity of 4096 bytes?
Boyle’s law states that the volume of a gas is inversely proportional to its pressure if the a. temperature and number of particles are constant. b. temperatu
What was the demesne? farmlands meadowlands the best land on the manor peasant huts and adjoining villages
How long did Cyrus the ll of Persia reign?
CHORUS: Someone’s wisdom has revealed to us this famous saying—sometimes the gods lure a man’s mind forward to disaster, and he thinks evil’s something good. Bu
what does water transport throughout the body
on what syllable is the stress in a world calculadora