leahroberts567 leahroberts567
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

at which store is the cost of apples the lest

at which store is the cost of apples the lest class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-04-2020

Answer:

a

Step-by-step explanation:

Answer Link
abbyjoyce383
abbyjoyce383 abbyjoyce383
  • 24-04-2020

Answer:

the answer is A

Step-by-step explanation:

when you look at the graph you can see all the answers show four pounds of apples for a certain amount of money

A says that you can have four pounds of apples for three dollars while the others are priced at four,five and eight dollars

hope this helped :)

Answer Link

Otras preguntas

Who is an important person on Georgia studies ?
In 1803, the United States purchased the Louisiana Territory from a. Britain. b. France. c. Florida. d. Spain.
Describe the relationship between the density and temperature of ocean water
Why are peas a good model system for studying heredity
Which of the following statements best describes a theme of the text? A. Paranoia can make fools out of people. B. Practical jokes have a price, often a friend
Find the surface area of the rectangular prism 2inches 3inches and 4inches? A.60 b. 84 c. 26 d.52
Susana tuvo un accidente y ____________ el brazo. nos lastimamos se lastimó te lastimaron me lastimé
x+y=3 & 8x+y=4 elimination need help
40u^5v^4 ------------- 8u^3v^3 solve
Raymond bought 3/4 of a dozen rolls.how many rolls did he buy?