itstyyy188
itstyyy188 itstyyy188
  • 26-04-2020
  • Mathematics
contestada

Food Lion sold corn at $1.99 for 12-ears. How much is the corn per ear?

Respuesta :

hopethishelps hopethishelps
  • 26-04-2020

Answer:

$0.16

Step-by-step explanation:

1.99/12

.165

$0.16

Answer Link
YanYuan
YanYuan YanYuan
  • 26-04-2020

Answer:

16.58 cents

Step-by-step explanation:

199 ÷ 12 = 16.583

Answer Link

Otras preguntas

If you are rejected for a promotion, you should ask for feedback so you can ________.
A. domain: {1, 2, 3}, range: {1, 0, 1} b. domain: {–1, 0, 1}, range: {1, 2, 3} c. domain: {1, 0, 1}, range: {1, 2, 3} d. domain: {1, 2, 3}, range: {–1, 0, 1
PLEASE HELP!!! What are ideas for me to write an essay on? I need to write a few essays for studying for the FSA. Please give a few ideas.
Which statement is true for a reversible reaction? A reversible reaction reacts completely and then reverses direction. Either the forward or the reverse react
Your family drives 126 miles from Key West to the Florida mainland. About 15% of this distance is spent on bridges. How many miles of bridges do you travel over
Lisa bought 5/8 pound of trail mix. she gives 1/8 pound of trail mix to micheal. how much trail mix soes liza have left?
Find the sum of the interior angles of a pentagon show all work
How is wind deflation different from wind abrsion?
Select from the drop-down menu to correctly complete the sentence with parallel structure. A major Romantic poet, John Keats wrote brilliantly, loved hopelessly
Geometry help please