meli02
meli02 meli02
  • 21-08-2016
  • Mathematics
contestada

In decemberof 2003, the average price for a gallon of regular gas in the united states was $1.50. At that time, what did it cost to buy 12 gallons of gas ?

Respuesta :

samantha2191
samantha2191 samantha2191
  • 21-08-2016
Multiply 1.50 by 12
12(1.5)=18
Answer Link

Otras preguntas

CAN SOMEONE PLEASE HELP ME WITH NUMBER 2
Celia volunteers at a her local animal shelter. She has an equally likely chance to be assigned to the dog, cat, bird, or reptile section. If she volunteers 2
Each model represents one whole in which model does the shaded section represents the product of 5 divided by 8 and 3 divided by 8
9(2a+2) equivalent expression
Ten-year-old wilson experiences extreme mood swings that do not seem to be influenced by life circumstances. at times he cannot sit still, and is constantly fid
A paragraph whose topic sentence comes in mid paragraph is said to have a
Please help me again. I am begging you guys.
Which of the following sentences is written correctly? Yvonne is happy to be apart of the volunteer committee. Toby has a better work ethic then his cousin Ioni
Create an expression equivalent to this expression. -50/8
What percent of all of our emissions comes from deforestation? Question 2 options: 5% 20% 60% 80%