eyecandy868
eyecandy868 eyecandy868
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 6 pack soda on sale for 2.99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-08-2016
It should be at least 50 cents for one can of soda. :)
Answer Link
808bassdrops
808bassdrops 808bassdrops
  • 23-08-2016
so we will do 2.99/6 and we will get .498333333333
Answer Link

Otras preguntas

Two numbers add to 251 and the second is 41 bigger then the first. what are the two numbers?
an entrepreneur estimates that the total profit from his proposed company will be given p(x)=x^3-4x^2+3x-12. where p is I'm hundreds of dollars and x is the num
State a conclusion that seems reasonable.A teacher gave all her classes a true-false test on seven consecutive Mondays. Today is Monday. Conclusion:
where are the largest gold deposits found?
Assume all variables and groupings are nonzero real numbers.Write expressions with only positive exponents.ab  -4  c  -3the -4 and -3 are exponents.
I really need help on this one...ASAP!I will try to answer your questions if you answer this soon asap! PLZZZZ!!!What would a equal if 4(a+12) was 32?
what is red snapper? could you help me?
Mrs. Colen took a trip. She drove 350 miles in 7 hours and 30 minuets. what is her average speed to the nearest tenth of a mile per hour
why oxygen important in your body?
can you tell me what is a mandolin?