jasminesims49 jasminesims49
  • 25-08-2016
  • Mathematics
contestada

what is the production cost for rich toffee cake

Respuesta :

ionknoe
ionknoe ionknoe
  • 25-08-2016
$23.00 per cake so thats $20.00 plus 15%
Answer Link

Otras preguntas

On average, what percentage of our daily calories comes from sweets, sodas and fruit drinks, alcoholic beverages, and salty snacks?
A store that sells a huge variety of one type of product such as books, in order to dominate that category is called a category _________ store. a. leader b.
Please answer the following question in Spanish: What dishes or foods would you like to try from Spain, Argentina, Colombia, Cuba, or Mexico and why? What time
1. _____ represents a formula for a chemical compound. A.H B.C C.P D.H2O
Which of the following is true of "Life Is Fine"? A. It's free verse B. It has a regular rhyme scheme C. It makes no use of rhyme D. All of the above are true
True or false Self-esteem is the unconscious lack of acknowledgment of something that is obvious to others.
2 grams of Magnesium is heated producing 3.33 grams of magnesium oxide. calculate the moles of magnesium present
Cassius brutus, a word with you. aside to brutus what does "aside to brutus" mean? a. he wants brutus to move away. b. he is talking behind brutus' back. c.
eleven minus the quotient of a number and 8 is 15
write the inequality that represents the sentence. six less than a number is greater than 54.