lauraliu
lauraliu lauraliu
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

Using the information from question 15, what was the unit price (price per card) for the 24 pack? Write your answer AS A DECIMAL WITHOUT A UNIT. * The 24 pack is 3.84 dollars.

Respuesta :

midnightalpha
midnightalpha midnightalpha
  • 21-05-2020

Answer:

92.16 / 92.00=simplify

Step-by-step explanation:

I did 24  times 3.84

Answer Link

Otras preguntas

In the early 1900s, after the Bolsheviks began to rule Russia, A.the tsar and his family left Russia for Germany. B.the fight for power resulted in a three-year
draw a figure that is less than 1/6?
A group of environmentalists were discussing the benefits and drawbacks associated with using fossil fuels. Which argument best fits the conversation?
Which statement best describes cancer cells?
what is 1/5 of 100 ?
5x+3y=-12 and 8x+7y=-6 solve the following systems of equations
5x+3y=-12 and 8x+7y=-6 solve the following systems of equations
How does energy move through a food web?
Which structure is best observed using a compound light microscope?
how does a fetus get nourishment up until the time is born