danieltenx danieltenx
  • 26-05-2020
  • Mathematics
contestada

A 7-day cruise is being advertised for 849$. What is the unit price per day?

Respuesta :

JuJuDinos
JuJuDinos JuJuDinos
  • 26-05-2020

Answer:

$ 121.29

Step-by-step explanation:

849 / 7 = 121.28571428571

rounded to 121.29

Answer Link
amalfaro511 amalfaro511
  • 26-05-2020
121.285714 because you have to divide 849 by 7 and you will get this answer now all you have to do is round it
Answer Link

Otras preguntas

Before applying the corkscrew, Lucas discovers a bit of mold on the cork of a bottle of Pinot Noir. Lucas should A. ignore the mold and uncork the win
3 1/4 as an improper fraction
Henry was building a tent and had four spikes that he had to pound into the ground. The net of one of the spikes is shown. What is the surface area of his spike
which is a better deal $160 for 5g or $315 for 9g and what is the unit rate for the better deal
What is the product? 8(–1) a. –1.4 b. –8 c. 8 d. 11.2
If you're driving towards the sun late in the afternoon, you can reduce the glare from the road by wearing sunglasses that permit only the passage of light that
Who was known as "the father of modern China"?
When did the Middle Ages began and end?
mike& sue danced 3/4 of an hour with out stopping. this is 3/8 hour more than betty& ryan danced. how long more did betty & ryan dance?
what is 20 × 10 to the 5th power