cieraponce3011
cieraponce3011
26-05-2020
Mathematics
contestada
What was done wrong ?
Respuesta :
choccocakee
choccocakee
26-05-2020
You didn't write the (-2/7) as a power; you were supposed to do b to the power of -2 over 7, which is what the other person done in your other post regarding this
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 15+ )
Otras preguntas
I REALLY NEED THISSSSS PLEASE HELP!!!!!!
PLS Help!!!!!!! 4(x+9) = x+9
Which famous Roman author was quoted as saying, “Art was inspired by nature, a work of art differs from nature because an artist will transform nature into art.
Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice boxes. $7.74 for 6 muffins $5.52 for 8 juice
The table below shows the number of school absences each day. A 2-column table with 6 rows. Column 1 is labeled Day (x) with entries 1, 2, 3, 5, 6, 7. Column 2
How are respiratory rate and heart rate related?
Which of the following have infinitely many solutions? Choose All answers that apply.
If angle W and angle V are supplementary angels and measure at V is 49 degrees what does measure of angle W equal?
Identify the painting above and the artist who painted it. How has the artist specifically used texture in this piece?
Sophie made 40 treats(original) for her birthday. She gave 8 away(change) to her family before taking the rest to school. What percent did Sophie take to school