griffinjohnson griffinjohnson
  • 26-05-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me please ! :))

6th grade math help me please class=

Respuesta :

TheLazyNobita
TheLazyNobita TheLazyNobita
  • 26-05-2020

Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62

Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)

Answer Link

Otras preguntas

What will I buy in Walmart?I'm still driving btw​
76,860,001 in words ​
Please help me solve this!! I will give brainliest and this is due in 10 minutes There's a big soccer game next month, and Juan has purchased 3 tickets for hims
help on this i don’t get it
[tex]\sf 7-5x=-43[/tex]
please help! i need i misses 2 lessons
what does the latin phrase sapere aude translate to?
which of the following accurately characterizes Sierra Leone a . political stability b . an educated population c . good transportation systems d . an abundan
14. In the equation y= 15x, what is the constant of variation?
what are the five functions of cell membrane