hallethan506
hallethan506 hallethan506
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

A six-pack of juice sells for $2.28. What does 1 can cost?

Respuesta :

Centio33
Centio33 Centio33
  • 23-06-2020

Answer:$0.38

Step-by-step explanation:

Answer Link
Wishing Wishing
  • 23-06-2020

Answer:

$0.38 or 38¢

Step-by-step explanation:

$2.28÷6 cans=

$0.38 or 38¢

A can costs $0.38 or 38¢

Answer Link

Otras preguntas

If a person does not practice reading dictionary entries, he or she will not learn the basic technical skills necessary for good comprehension. True. False
how do i simplify 1/3√45 using product property
3/4h-9=1/4h-1 i need help
find the lcm for 8 and 56
why are plants important? 1. they give us tree to plant 2. they give us food to live 3. they give us flowers to look at. 4. they give us leaves to eat
Some scientists propose that before modern cells arose , RNA dominated the world. Which statement below , if true, would provide evidence for this hypothesis?
Does a non prime number divided by a non prime equal a prime
Which statement best describes relations with native Americans in the Middle colonies? Began peaceful, but increased conflict over farmland Peaceful, based on t
9*6=6*9 what property is illustrated above
Explain what will happen to a rbc placed in a solution of 99.3% water and .7% salt