hashimabbas12345 hashimabbas12345
  • 25-06-2020
  • Mathematics
contestada

hi can anyone tell me the answer

hi can anyone tell me the answer class=

Respuesta :

mhanifa
mhanifa mhanifa
  • 25-06-2020

Answer:

146 units

£31.36

Step-by-step explanation:

First 100 units= 24 p/unit

Remainder= 16 p/unit

Units used:

  • 7143- 6997= 146

Cost:

  • 146= 100+46
  • 24*100+16*(146-100)= 2400+16*46= 2400+ 736= 3136 p= £31.36

Answer Link

Otras preguntas

A company had an unadjusted Cost of Goods Sold of $1,690,000. The company closes its underapplied or overapplied overhead to Cost of Goods Sold. The company had
Which process is represented by the label A?
The FBI wants to determine the effectiveness of their 1010 Most Wanted list. To do so, they need to find out the fraction of people who appear on the list that
Why do you think the Kim regime sees the U.S. as its greatest enemy?
“I enjoyed the trip last week,” said Tom. Tom said that he _________________ the trip the previous week. would enjoy has enjoyed had enjoyed
Please help, Find the perimeter of the figure
PLSSS I CAN NOT GET THIS WRONG PLS HELPP IF YOU KNOW 25 POINTSSSS Kathy is from the Watutu Tribe, but she and Watsu Bangu met at the Sudan university of Technol
PLS HELP Which famous lake can be found in Oregon? Crater Lake Lake Titicaca The Great Salt Lake Lake Erie
whats y = 2/3x - 2 on a graph
Jennings Co. has total assets of $433.0 million. Its total liabilities are $114.5 million. Its equity is $318 million. Calculate the debt ratio. (Round your ans