Yahoskarod09 Yahoskarod09
  • 24-07-2020
  • Mathematics
contestada

Pecans sell for 7.95 per round. How much will 3.2 pounds cost? NEED STEP BY STEP EXPLANATION.

Respuesta :

rayneelangley rayneelangley
  • 24-07-2020

Answer:

$25.44

Step-by-step explanation:

if they sell for 7.95 and you get 3.2 you do 7.95 times 3.2

Answer Link

Otras preguntas

Which Earth sphere causes the movement of soils by wind? Select one: a. Geosphere b. Hydrosphere c. Cryosphere d. Atmosphere
which class was subjected to hard labor ,bond to the land , and not permitted to leave the manor in europe during the middle ages
why humans doesn't respect plants?
What is a physical or mental representation of an object or an event
apples sell for $1.40 per pound and bananas sell for $0.60 per pound. Jessie bought some apples and some bananas to make a fruit salad. Jessie pent a total of $
what is y*18 +48 please help me
Identify the terms, like terms, coefficient, and constants in each. 4+5y-6y+y
Can any one help me and explain please
If belize is a democratic country this means
This outcome is an example of a failure of which aspect of a culture of safety?