chisholmt6245
chisholmt6245 chisholmt6245
  • 21-08-2020
  • Mathematics
contestada

I need help on this question, please stop by.

I need help on this question please stop by class=

Respuesta :

snog
snog snog
  • 21-08-2020

Answer:

last option from the left

Step-by-step explanation:

To find the price of one water bottle, we can calculate 6 / 24 because 24 bottles cost $6. Now, to find the price of 10 bottles, we can multiply the price of 1 bottle by 10 so the answer is 6 / 24 * 10.

Answer Link

Otras preguntas

What did Alexander Fleming discover during his research? options: The nucleus of an atom X-Rays Penicillium Germs
hello, this is like the THIRD time i've asked this question. please help (please real answers)
Which is untrue regarding finances and the Articles of Confederation?
For the first time, War could lead to the ________ of the human species.​
how many ppl lived in the ancient city of Rome
Which statements describe front-end databases? Check all that apply. They can be used to store tables. They can be used to store forms. They can be used to stor
can someone please give me brainliest my account got restarted the other day please
Most of Russia lies in a Environment. A) Alpine B) subarctic C) humid continental D) Humid subtropical
Hover– High helicopters manufacturers radio – control toy helicopters. They have their quality control down to a point we’re only one in 100 built could be defe
the only solid figure that has two circular bases is a