amandaymomo
amandaymomo amandaymomo
  • 24-08-2020
  • Mathematics
contestada

Laura purchased two puppies from a
litter. One of the puppies weighs 4 5/6 pounds.
.
and the other puppy weighs 5 1/2 pounds.
How much more does the second puppy
weigh than the first?

Respuesta :

Pimpadum313
Pimpadum313 Pimpadum313
  • 24-08-2020
1 3/4 pounds then the other puppy does
Answer Link

Otras preguntas

HELPPPP ME PWEASEEEEE
how many turkeys are prepared in america each year
What is x equal to ?
Help asapppppppppp!!!!
Sara's Grocery sells 3 watermelons for $12. What is the unit price?
Which word does not belong? un restaurant O un supermarché o une banque un marché
The following question I need help with is below. Please help me out
At the science fair, Kendra uses 8 fluid ounces of vinegar to make her volcano erupt. How many times can she make her volcano erupt with 1 quart of vinegar? ti
Analiza metricamente el verso Pajarito que cantas
If you were to look at a Greek sculpture of a god or goddess, how would you know which one it is?