Daniel611037 Daniel611037
  • 25-08-2020
  • Mathematics
contestada

Determine which package
of laundry soap is the better
buy: 65 oz. for $6.99 or
120 oz. for $12.99.

Respuesta :

aikumsindhu aikumsindhu
  • 25-08-2020

Answer:

The answer is $3.00

Step-by-step explanation:

None

Answer Link
mahuel
mahuel mahuel
  • 25-08-2020

Answer:

120 oz. for $12.99

Step-by-step explanation:

yegeheyeueu3hehueueu3h3he

Answer Link

Otras preguntas

Korea and its leadership structure during WWII was destroyed by?
given that AB is a diameter of circle O, find the missing angle and are measures.
How do you account for differences between the bat's wings and the dolphins flippers?
Weights attached to two suspended strings are given small displacements and allowed to swing freely. Their periods of oscillation will be equal if they have the
Solve for x in the equation 3^2(x+3)÷8(x-4)=64÷2x
the three primary system of allocating resources are in economics​
A total solar eclipse occurs when the moon passes completely in front of the sun. There are five phases of a total solar eclipse. During the first phase, the pa
Brian is a software salesman. His base salary is 1900 , and he makes an additional 40 for every copy of Math is Fun he sells. Let N represent his total pay (in
can someone please help me solve these math problems they are about triangle proofs
Will give brainlyest if your right!!! which country does this passage describe? This country provides information technology and software services around the wo