qwerty7b
qwerty7b qwerty7b
  • 25-08-2020
  • English
contestada

What are the challenges and problems you are facing in online learning? How do you solve them?​

Respuesta :

arshiabidusha
arshiabidusha arshiabidusha
  • 25-08-2020

Answer:

Explanation:The challenges are everyday i have to attend every class if i don't my teacher will call my parents , i have to wake up early , i would definetly solve them by maintaining the rules and do my assignments.

Answer Link

Otras preguntas

54 divided by what equals 9?​
helping with this question ​
ASAP HELP 100 POINTS + BRAINLEY 2. Write 1–2 paragraphs that summarize how spectroscopy provides information about the composition of objects. Use data from the
1. Write the expression using exponents. 3 x 3 x 3x3 033 034 043 035
what is 4/5 of 10/3 ???????????
will give BRAINLIEST!!!!!! 3 3/4 X 1 2/5 do a step by step explanation please and also you have to make it so you convert it into an improper fraction first...
pls help asap photo attached
what is 2x86 + 87x3 kkkkkkkkkkkkkkk
a giant bar of gourmet candy weighing 18 ounces costs $13.50 what is the price per ounce? please answer bc my life actually depends on it
where are secondary economic activities likes manufacturing most likey to be located