berenicemontes428
berenicemontes428 berenicemontes428
  • 26-08-2020
  • Mathematics
contestada

I don't know the answer ​

I dont know the answer class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-08-2020

Answer: (6/18) represents how 6 pounds (lb) of rice costs $18.

Step-by-step explanation: the x axis is labeled as the amount of rice, so the x value, 6 would correspond to that. same thing for the y axis.

Answer Link

Otras preguntas

16. Who made the decision on whether or not to keep integrated schools open? A. The Governor B. The Mayor C. The Citizens D. The Legislature
How do Venus flytraps protect themselves from predators?
how much force is needed to accelerate a 70kg car at 10m/s^2?​
write a story which ends with it pays to wait​
dreeeeeeéeéeeeeeeeee​
Please help me solve this
plz help and i have word open because i am creating a song. i will reveal it if someone answers
47. Polymers contain how many atoms? O Two O Five Ο Ο Ο O Hundreds Thousands
Do you think that the present government effectively fixed the problems of the Roman Republic? Explain.
The equation shown has an unknown number. 03-7 Enter a fraction that makes the equation true. I need help