jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

60 feet of copper pipe at $1.25 per foot

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2020

Answer:

if you bought 60 feet of copper pipe at $1.25 per foot, the total price would be $75

Step-by-step explanation:

since you are buying 60 feet of copper pipe, you would multiply the amount at which it costs per foot. 60×1.25=75

hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

How have the US Presidents contributed to Thanksgiving traditions over time?
At a discount store, items are discounted by the same amount each week. The graph shows the relationship between time and cost of an item with an original cost
World leaders followed a different plan for reconstruction after World War II than they did following the first World War. a. True b. False
Under what circumstances is a person considered part of a reference group? A. When someone makes irrational decisions that he or she later regrets B. When peopl
Why is the Neolithic revolution important
consider a wooden chair and a balloon. what do these two objects have in common
5 7/10 - 5/18 ______
how did the united states expand its borders to include 48 of todays 50 states
describe the climate, landforms,and existing plant and animal life during the cretaceous period
how many words can you make by rearranging the letters in the words thanksgiving?