Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.30 per pound, how much does 0.7 pound of granola cost?

$1.61
$2.37
$3.00
$3.29

Respuesta :

wundrackhai
wundrackhai wundrackhai
  • 22-09-2020

Answer:

1.61

Step-by-step explanation:

Answer Link
princebhodge08
princebhodge08 princebhodge08
  • 25-09-2020

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Lincoln can run at a speed of 3 m/s. How long would it take him to run 200 meters?
Can only polygons be rotated
find the slope of the line though each pair of points ​
WHOEVER GETS IT RIGHT FIRST WILL BE CHOSEN THE BRAINLIEST!!
Find the slope of the line passing through the points (2, 2) and (2,-4).
Кто здесь говорит по русски
800 points then lost 400 points whats the final score
What does internal expectations mean ? & External expections
Jon reads 23 pages per hour. In all. How many hours of reading will Jon have to do this week in order to have read a total of 46 pages?
다. 1 Is it a function?