kassy032906 kassy032906
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers for $6.
What is the cost of one marker?

Respuesta :

Tmall21
Tmall21 Tmall21
  • 22-09-2020

Answer:

19 cents

Step-by-step explanation:

divide 20 by 6

Answer Link
tierrereese08
tierrereese08 tierrereese08
  • 22-09-2020

Answer:

3.333333333333 and on

Step-by-step explanation:

When you want to figure this problem out you need to divide the money she spent with the markers so 20/6 and then it would divide to the lowest number possible and then you would get your answer.

Can I be brainliest???

Answer Link

Otras preguntas

Brainliest promised! very easy! please help! A, B, C or D answers on second picture!
what can be produced from agirculture and used to replace fossil fuels. ​
the article name is “Students Vote: Election 2020”
How many moles is 3.01 x 10 24 molecules of oxygen ( g)?
When you are writing argumentative persuasive text, you have no control over the outcome. true false
Calculate the simple interest on $600 left in account that pays 7% annual interest for 8 years.
6. Our country's nuclear weapons program is headed by what agency?|I 7. What is ironic regarding President Trumn's choice for
Write the slope intercept form of the equation of the line through the given point plz
21. As a future healthcare professional, how could you use operant conditioning to minimize a patients’ fears or anxieties? (Remember: Operant conditioning rela
Metal X is soft and can be cut with a knife. It reacts vigorously with air and water. Identify metal X- iron copper Sodium gold