Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost? (please give an explanation on how to find it)

Respuesta :

2y7jqx7qwj 2y7jqx7qwj
  • 22-09-2020
The answer: 2.16
To get the answer you have to multiply 2.4 to .9
Answer Link

Otras preguntas

Health professionals can help those with health issues to __________. a. find something other than sports or exercise in which to participate b. match exercis
Why was the social structure of Europe challenged by the growing number of free towns people and he changing economy
18. Using carbo-loading to increase the store of glycogen seems to benefit only those athletes who engage in aerobic activities that are a. more than 90 minute
John is a new employee at International Widget. Having studied human relations, he's eager to understand the supervisory style employed by his immediate supervi
Given the equation −4x 10 = 2, which order of operations completely solves for x? A- Divide by −4, then subtract 10 B- Divide by 2, then subtract 10 C- Su
Alex is saving money because she would like to purchase the new video gaming system that everyone has been talking about. After two weeks of saving, she had $47
During first semester, the ratio of the number in art class to the number of students in gym class was 2:7. However, the art classes were really small, and the
Three friends all have ages that are consecutive integers. The sum of their ages is 180. What is the age of the oldest?
Why do you think de Vaca called for better treatment after having been held prisoner by them
how to do 235 + 123 ON A number line