lglifesgood300 lglifesgood300
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 12.8 pounds cost?​

Respuesta :

meekofuzzybutt
meekofuzzybutt meekofuzzybutt
  • 22-09-2020

Answer:

$51.2

Step-by-step explanation:

4 x 12.8 = 51.2

Answer Link

Otras preguntas

Can anyone pls help with this question I don't get it
URGENTT ! PLEASE HELP :3
Which act forced colonists to house British soldiers against their will? Group of answer choices The Stamp Act The Townshend Act The Quartering Act The Intolera
What is significant about the R-group of an amino acid? R-groups are unique to each amino acid. R-groups are the only constant component among amino acids. R-gr
What did john adams think the result of independence to be?
Give two examples of changes that we have no control over, which can affect global temperatures.​
"Synthesis gas" is a mixture of carbon monoxide and water vapor. At high temperature synthesis gas will form carbon dioxide and hydrogen, and in fact this react
Analyze Lisa's dream again from an information processing perspective.
A kindergarten teacher bought $21 worth of stickers and cardstock for his class. The stickers cost $1.50 a sheet and the cardstock cost $3.50 per pack. The equa
Anumeha is mowing lawns for a summer job. For every mowing job, she charges an initial fee of $10 plus a constant fee for each hour of work. Her fee for a 5-hou