333344 333344
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

5. Cooking oil costs $5.89/kg. How much oil is there if the total cost is
$17.92?

Respuesta :

marksonfrosh
marksonfrosh marksonfrosh
  • 23-09-2020

Answer:

$3.04

Step-by-step explanation:

you Will have to divide 17.92 by 5.89

Answer Link

Otras preguntas

Which of these is an example of an idiom? A. The wire on my old radio was broken, so I had trouble listening to B. The game was pretty boring My team did not
if f(x)=3^x+10 and g(x)=2x-4 find (f-g)(x)
Can anyone answer any of these questions? (It doesn’t have to be all and sorry it’s so blurry.)
What is the value of y?
Days supply Needed: 30 Dosage instructions: 2 tablets, 2x per day Tablets Per bottle: 13 Enter total quantity needed: how many full bottles and how many additi
how to combine the like terms -7 (n+3)-8 (1+8n)
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! What does the underlined word mean in the following sentence?
Why is peer review an important part of the scientific process? A. It permits scientists to have their work translated into other languages. B. It ensures th
Does anyone know what to do. It’s for 6th grade math. The pencil part is a guess that I did.
in what ways does the study of cells depend on technology?