Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges are $1.23 a pound. I bought 9 pounds. How much did it cost?

Respuesta :

fionaferlich1
fionaferlich1 fionaferlich1
  • 23-09-2020
9 times 1.23 equals $11.07 so it cost $11.07
Answer Link

Otras preguntas

Which transformation could be performed to show that ABC is Similar to A'B'C?
What is true about a solution of 1.0 M HF?
If g(x)=1/2x+8 and h(x)=1/2x-2, what is the value of g(h(-8))? 1) 0 2) 9 3) 5 4) 4
what is a phospholipid composed of?
How many grams of nh3 can be produced from 3.99 mol of n2 and excess h2?
The scientific revolution can trace its roots to _____. 1. scientists in the Catholic Church 2. the study of blood 3. natural philosophy 4. the scientific metho
What are some things that can be classified? Why is it necessary to classify things?
4-2n≤5-n+1 I need some help with this problem
Are protests essential for our democracy? Explain why
Values of a and b Mm