markeviousanderson markeviousanderson
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

a 2-pack of frozen burritos costs 2.32.what is the unit price ?

Respuesta :

daryadd777
daryadd777 daryadd777
  • 23-09-2020
$1.16
You just divide $2.32 by 2 and get $1.16, hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

What were the living conditions like in Britain during industrialization?
Lost four different ways in which luminous objects produce light. Give an example of each.
what is the lasting legacy of the crucible
As a factory owner during the Industrial Revolution, write a letter to a newspaper justifying working conditions in your factory.
Who Is In Charge Of Germany Now?
You should use a _______ conjunction to introduce an adverbial clause. A. plural B. correlative C. coordinating D. subordinating
what are 3 plant adaptations to land?
Which is an accurate statement about Ramses II? A. He built a new capital at Cairo. B. He built a huge monument to his wife. C. He designed a wall to protect
How did the Rule of Law influence the American legal, political, and government systems?
What Is The Job Of The Senate?