cat0102e
cat0102e cat0102e
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

you earned $75 for working at a grocery store for 5 hours on a saturday. what is the unit rate,

Respuesta :

13swifty
13swifty 13swifty
  • 23-09-2020

Answer:

You earn 15$ an hour.

Step-by-step explanation:

Answer Link
BrooklynnAudellaJD
BrooklynnAudellaJD BrooklynnAudellaJD
  • 23-09-2020

Answer:

15

Step-by-step explanation:

Price/Time

Answer Link

Otras preguntas

Sherane rolls a standard, six-sided number cube. Find p (not composite).
How much does 4 miles =
WRITE A SONNET! SHAKESPEAREN SONNET> 14 lines. ABAB CDCD EFEF GG rhyme 3 quatrains 1 couplet Teacher verifies thru goo-gle, please no cheating. No links, do
The function y=e−3x is vertically stretched by a factor of 4, reflected across the y-axis, and then shifted up 5 units, find the resulting function.
Draw and label a tape diagram to represent the following (choose two to do): 1. Express 1 day as a fraction of 1 week. 2. Express 1 foot as a fraction of 1 yard
Maria_______ el fútbol al baloncesto. 1. prefiero 2. prefiere 3. prefieres
which are the complementary angles?
The woman baked some cookies, and we ate them quickly. Which is adverb??
. Read the following claim: The Coronavirus outbreak will cause tremendous economic losses. Which sentence from the article provides the BEST support for the ab
16 units to feet?? Help quickly please!!