ataitt ataitt
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges.If someone bought 9 bags of oranges,how much would it cost then

Respuesta :

idkjaelynn
idkjaelynn idkjaelynn
  • 23-09-2020
it’s $18.63 , 10.35 divided by 5 = 2.07 , so 2.07 times 9 = $18.63
Answer Link

Otras preguntas

The invention of the zero made mathematics A easier to spell B easier to write C hard to add D hard to write
Would a nonindustrialized or an industrialized nation more likely be an empire builder? Why?
1. Think about Machiavelli’s ideas on political leadership. Is he right? Is he wrong? Should we expect our political leaders to always be virtuous as well as ef
Which of the following fiscal tools would the government use to get the economy out of a recession? a. increase the money supply c. increase taxes b. increase f
Solve z= 9 over 13 c for c
what is the largest prime factor of 35
How did Islam help spread Arabic culture?
What were two important inventions created during the Industrial Revolution? Describe their impact.
An electric buzzer is activated, then sealed inside a glass chamber. When all of the air is pumped out of the chamber, how is the sound from the buzzer affected
who can tell this answer