desaraye17 desaraye17
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Miracle sells 28 dozens of donuts on Wednesday. Each dozen cost $18. How much is one
donut?
2

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-09-2020

Answer:

$1.5

Step-by-step explanation:

if each dozen cost $18, we need to divide.......18/12........because 12 is a dozen.

18/12 = 1.5

Answer Link

Otras preguntas

POSSIBLE 4. How does the section "Culture Amid Crisis" contribute to the development of ideas in the text? (Paragraphs 19-22) O A. It emphasizes how dreary the
−12/4 Evaluate the expression
The graph shows the system of equations that can be used to solve x cubed + x squared = x minus 1.On a coordinate plane, a line with positive slope and a cubic
what cells move mucus and dust particles out of the trachea
Look at each set four vocabulary terms. On the line provided, write the letter term that does not relate to the others. A. developed countries B. dictatorship C
Mrs. Starnes enjoys doing Sudoku puzzles. The time she takes to complete an easy puzzle can be modeled by a Normal distribution with mean 5.3 minutes and standa
7263 x 27 = i need all work please
How would you make a simile by using "as loud as"
hey guy i have to write 300 hundred words on why people should visit japan and i currently have 169 do ya'll have anything i can add?this is what i have so far.
B. Write an email to your friend in the USA asking her to find scholarship for you to study there ​