amyas629h
amyas629h amyas629h
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $200 for 12 piano lessons . Solve for unit rate or price per one lesson . Can someone help me please ?

Respuesta :

jparton09 jparton09
  • 23-09-2020

Answer:

it is 16 dollars

Step-by-step explanation:

if you divide 200 by 12 it is 16 aka i used my calculator

Answer Link
dogelegend485
dogelegend485 dogelegend485
  • 23-09-2020

Answer:

each lesson would cost $16.70

Answer Link

Otras preguntas

If you’re involved in a collision that results in an injury,you must report the collision to the department of public safety within ____days of the event. A.5 B
Create a logic array qualifyingIndex with true for any location where the runner is male with a running time less than 8.2. Row array runnerGenders indicate if
write a 1 minute speech about why people have passions please make it sound passionate
Answer this please !????!!?????!
Where did most of what we know about the Phoenicians come from?
A rectangular field is 27 meters long and 18 meters wide. If fencing costs $12 per yard how much will it cost to enclose the field
Can someone help with this? ​
what are the equivalent ratios of 15:6
1, -5, 25, -125,... ​
The main form of west Africa government was