delegalexa2008 delegalexa2008
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

7) Ms. D bought 18 bagels for $1.35 each and
2 containers of cream cheese for $3.45 each.
Write and evaluate ONE expression to find the
total cost of the food?

Respuesta :

ksasnln ksasnln
  • 24-09-2020

Answer:

1.35(18) + 3.45(2)

Step-by-step explanation:

Answer Link
wyattrdonovan wyattrdonovan
  • 24-09-2020
it aisha josh whojsbskabsjsk
Answer Link

Otras preguntas

what is the lithosphere made out of?
should the object be measured in grams or in kilograms? a feather a bulldog a television a penny
How can you find the net force if two forces act in opposite direction?
If something in a store costs $45, and the markup is 35%, what is the selling price?
choose the plural noun that's spelled correctly?A Fathers-in-lawD Editor in chiefs
What are the prime numbers of numbers 1-49?
the kind of lake that formed when a river meanders
homophones for the words insignificant and small.  has to be 5 letters
should the object be measured in grams or in kilograms? a feather a bulldog a television a penny
If something in a store costs $45, and the markup is 35%, what is the selling price?