jaiiahendricks2 jaiiahendricks2
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

frank purchases n notebooks. they were 5 dollars each. write an equation to represent the total cost c that frank paid

Respuesta :

CFRO150 CFRO150
  • 25-09-2020

Answer:

5+n=?

Step-by-step explanation:

hope this helps (:

Answer Link

Otras preguntas

Read the introduction. Every leader must become a competent public speaker. Leaders communicate their ideas to big groups of people, and they rally supporters w
Number of Certified Organic Farms in the United States, 2001–2008 Year Farms 2001 6,231 2002 6,574 2003 7,237 2004 7,211 2005 7,701 2006 8,581 2007 10,3
Frank invested $30,000 at 4% simple interest. How much interest will he earn each year?
An airplane on autopilot took 8 hours to travel 5,728 kilometers. What is the unit rate for kilometers per hour?​
What is the equation of the line that passes through the point (-1,7) and has a slope of -2?
Jessica has an account with a credit union. Her account earns 2.6% simple interest yearly. Exactly a year and a half ago, she opened her account with $900. How
Can u help me please
What Is 55 > -7x + 6 ?
This is my study island math and I need all the questions to be done so I’m doing them in order.
MATH QUESTION, PLEASE HELP !!! (will mark branliest )