borreromariamar
borreromariamar
25-09-2020
Mathematics
contestada
please help me, due soon
Respuesta :
roycechloe23
roycechloe23
25-09-2020
Answer:
The dude is right it is 14.76
Step-by-step explanation:
Answer Link
Аноним
Аноним
25-09-2020
a. the unit price is $1.23
b. he didnt multiply 7 times the dozen. which will be 84. then he had to divide 103.82 by 84 and get the unit price. and the unit price will be 1.23.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
Help please similarity triangle
Use the remainder theorem to determine the remainder when 5w3 − 2w + 10 is divided by w + 3. A. −119 B. 139 C. 61 D. 46
Help! A 24-foot ladder rests against a house near a second story window 20 feet from the ground. Assume that the ladder and the house both sit on level ground.
A blue candle is twice as long as a red candle. The blue candle takes 6 hours to burn out and the red candle takes 15. After 5 hours, what fractional part of
How does one do this?
What is the meaning of 4 8 15 16 23 42?
What was Henry David Thoreau’s primary purpose in writing “Civil Disobedience”? a) to protest taxation for a war he did not believe in b) to prove that governme
Lisa has eight less than triple the number of nail polish bottles as Flo. Lisa has 13 nail polish bottles. Select the equation that represents the number of nai
The area of a circle depends on the radius, use the equation A(r) to compute A(8), Round your answer to the nearest hundredth
What was the practice that kept African Americans and whites apart in schools, public places, and businesses? A. corruption B. sharecropping C. segregation D. B