Jamyla0825
Jamyla0825 Jamyla0825
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Bob purchased and 8 pack of hamburger buns for 2.96 not including tax.what is the cost of 1 bun?

Respuesta :

ahmedra2574 ahmedra2574
  • 25-09-2020

Answer:

$0.37 is the cost of one bun.

Step-by-step explanation:

2.96/8 = 0.37

Answer Link

Otras preguntas

Scientific evidence indicates that Homo erectus were the first hominids to leave Africa. Which of the following would make this conclusion incorrect? DNA analys
What is 5/8 + 3/4 because I am doing fractions right know
what leads to gene duplication?
Why are the parts of an atom that electrons occupy called electron clouds?
The colonial leader who represents a monarch is called a __________. A. missionary B. conquistador C. viceroy D. peninsular
A bodybuilder loads a bar with 550 Newtons (~125 pounds) of weight and pushes the bar over her head 10 times. Each time she lifts the weight 0.5 meters. How muc
put these in order of size smallest first 0.7 85% 4/5
Who authorized an attack on Boer territories? A. David Livingstone B. Cecil Rhodes C. Benjamin Disraeli
Can someone help me find the angles for number 13 14 and 15
What were Native American groups most threatened by? buffalo herds other Native American groups drought diseases introduced by white settlers