nicolerainm
nicolerainm nicolerainm
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

3 hours worked for 12$ Worked, 9 hours worked for 36$

Respuesta :

MrsCA
MrsCA MrsCA
  • 25-09-2020

Answer:

$4 an hour

$12/ 3hrs= $4/hr.

$36/ 9hrs= $4/hr.

Step-by-step explanation:

Answer Link
373973189 373973189
  • 25-09-2020

Answer:

$4 per hour.

Step-by-step explanation:

4 multiplied by 3 is 12 and 9 multiplied by 4 is 36.

Answer Link

Otras preguntas

How did an unstable government affect the economy of Rome?
In trigonometry how do you find the slope ratio of an angle?
Mary has 12 marbles.3/12 of the marbles are yellow and 2/12 of the marbles are blue.The rest of the marbles are green.How many marbles are green?Explain how you
Which word contains a Latin prefix meaning "under"?
in one group ,2 out of 5 students are wearing glasses.what fraction is that?
margo can purchase tile at a store for $0.79 per tile and rent a tile saw for $24.At another store she can barrow the tile saw for free if she buys tiles there
Put the five kingdoms of living things in order from the simplest organism to the most complex Fungus Animalia Monera Plantae Protista
if 6/x = 5/y then 6/5 = ?
Which of the following is an example of indirect characterization? A. "Three times Della counted it. One dollar and eighty-seven cents. And the next day would
What happens during the migration step? Seeds or spores reach a barren area carried by the wind. The migrated species prevail in the conditions in that area. T