dynmar1731
dynmar1731 dynmar1731
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $4.00 per pound.
How many pounds of blueberries can you buy for $13.00?

Respuesta :

Renee8696 Renee8696
  • 25-09-2020

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

13/4=3.25

Answer Link
mariekaolivia mariekaolivia
  • 25-09-2020

Answer:

3.25 i think hehe

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which are some characteristics of adaptive social behavior? Select three options. Occurs among members of the same species is not usually passed onto offspring
What new firepower were militaries being faced with going in WW1? How did Trench Warfare combat this?
Which product of prime polynomials is equivalent to 4x5 – 6x4 4x3 – 6x2? 2x2(x2 1)(2x – 3) 2x2(x2 – 1)(2x 3) x2(x2 1)(2x – 3) 2(x2 – 1)(2x 3).
2. What is the stated goal of all governments?
solve the equation 7x + 6 = 3x + 1 must answer in integer or a reduced fraction, NO MIXED NUMBERS
Franz Liszt set a new standard for piano performance by A. whistling and playing the piano at the same time. B. memorizing the pieces and playing without sheet
1 point James carries a balance on his credit card each month. Today is the first day of the new, 30-day billing cycle. The current balance is $x and the APR is
Oil having a density of 922kg/m^3 floats on water. A rectangular block of wood 3.97 cm high and with a density of 963 kg/m^3 floats partly in the oil and partly
Need help asap, please help
how have famous actors opinions of Shakespeare contributed to his fame