rm2ichansStachelly
rm2ichansStachelly rm2ichansStachelly
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

a bag of 8 apples costs $2.00 what is the cost for one apple

Respuesta :

CaptainDonut
CaptainDonut CaptainDonut
  • 22-09-2016
it is 40 cents beacause you have to divide 8 by 2 dolla
Answer Link

Otras preguntas

12. Which of the following sentences is correct?A. A phrase has a subject and verb, but a clause does not.B. A clause is a group of related words, but a phrase
Read the excerpt from Letters of the Late Ignatius Sancho, An African. My chief pleasure has been books.—Philanthropy I adore.—How very much, good Sir, am I (a
James wants to take out a loan. He can afford to make monthly payments of 200 dollars and wants to pay the loan off after exactly 20 years. What is the maximum
In the rectangle to the left, what is the length of each side?
Who investigates possible impacts of legislation to prepare bills to be considered by the House?
What are the coordinates of the center of a circle whose equation is (x + 7)2 + (y – 5)2 = 16?
find the equation of the line parallel to y=2x+6 passing through (4,5)
Eggs and sperm are examples of _____?
What was the name given to the South and Southwest after World War II A) Dixie B) Sunbelt C) Tropics D) Desert
what values complete this function