shevchuksophie shevchuksophie
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Patty buys 7 juice boxes a month for lunch if one juice box costs 2.79 dollars, how much money does patty spend on juice
each month?

Respuesta :

lRandomPersonl
lRandomPersonl lRandomPersonl
  • 21-10-2020

Answer:

She spends 19.53$ each month

Step-by-step explanation:

7*2.79 is 19.53, so that means she spent that much a month

Answer Link

Otras preguntas

How to write each number in expanded form using powers of 10. 98,364
If someone is predisposed to a disease, they are more likely to contract the disease due to
the part of a line between two points on the line
Under the English Westminster model, the highest court of appeals is
please help I need a great explanation for what is inflation in terms of economics.
write an expression with (-1) as its base that will produce a positive product.
how did the production of goods such as clothing and furniture change in the late 1800's?
√115 ,115/11 ,10.5624 least to greatest
Graph y=-3x(squared) +5
Eleven diminished by 5 times a number is the same as 4 times the number increased by 20.